MOTOBIKE 2016

2016 yılı için gerçekleştirilen Motobike 2016 fuarında MJ Group’a bağlı Kuba Motor, RKS, Benelli ve Arctic Cat modelleri de görücüye çıktı ve fuar süresince büyük bir ilgi ve beğeni topladı. Öyle ki fuarın başlangıcından sonuna kadar dikkatle izlendiğinde ciddi bir ziyaretçi topluluğunun MJ Group standına gösterdiği ilgi gözlerden kaçmadı.

2011-2015 yılları arasında vitesli motosiklet grubunda satış lideri olan Kuba Motor; fuarda sergilediği modellerle yeni yılda da çok iddialı olduğunu gösterdi. Tüm motosiklet kategorilerinde, her biri kategorisinin en iddialı modellerle kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran ve fiyat/performans oranında en iyiyi sunan modeller, 2016 yılında yollarda sıklıkla görünecektir.

ATV sınıfında Türkiye ATV pazarının 70%’ini elinde bulunduran ve bu kategoride liderliği kimseye bırakmamaya kararlı olan Kuba Motor ve dünyanın en iyi ilk 3 ATV markalarından biri olan Arctic Cat’in yeni modelleri de yoğun bir ilgiyle karşılandı. Her yıl TMF tarafından düzenlenen ATV yarışlarında ilk 3’te yer almayı kolaylıkla başaran Kuba Motor ve Arctic Cat; bu liderliği uzun bir süre daha korumayı başaracağını hissettiriyor.

Kısa zaman içerisinde beklenen şekilde büyük bir merak uyandıran ve şimdiden büyük bir kesimin fanı olduğu Benelli ise 2015 yılında pazara sunduğu TNT 250 ve TNT 600 modellerinin yanı sıra birçok motosiklet kullanıcısının merakla beklediği TNT 25 modelini de fuarda görücüye çıkardı. Modellerin daha ilk bakışta cezbeden İtalyan çizgileri ve asil duruşları görenlerin beğenisini kazandı. Benelli tarafından hazırlanmaya başlayan ve 2016 yılı içerisinde İtalyan esintileri barındıran RKS modeli de aynı şekilde bu radikal değişimle beraber hâlihazırda sahip olduğu beğeni ve kullanıcı kitlesinin saygısını kazanarak yeni yılda çok daha iddialı olacağının müjdesini verdi.

2015 yılında Türkiye motosiklet pazarında adından sıkça söz ettirmeyi başaran bu markalar 2016 yılı için büyük bir merak ve beklenti uyandırmayı başardı. Bu beklentiyi rahatlıkla karşılayacağı kesin olarak görünmekle birlikte tüm gözler zor olsa da tüm motosiklet kategorilerinde liderliğin başkasına geçip geçmeyeceğini merak ediyor.

YUKARI